Dominik Kocuj - strona domowa
Dominik Kocuj - strona domowa
http://dominik.kocuj.pl

Dominik Kocuj - strona domowa
  • 23 Lipiec 2017

Dominik Kocuj - strona domowa

Dominik Kocuj - strona domowa - urodziłem,się,roku,mieście,kraków,którym,mieszkam,dnia,dzisiejszego,życia
  • Subskrypcja

O mnie

Dominik KocujUrodziłem się w 1980 roku w mieście Kraków, w którym mieszkam do dnia dzisiejszego.

Od 10-tego roku życia moją pasją jest programowanie, którego naukę rozpocząłem jeszcze na Atari 800XL (Basic i assembler). W 1996 roku kupiłem swój pierwszy komputer klasy PC. Od tego czasu poznałem parę dialektów języka Basic, Pascal, C, C++ oraz tworzenie stron internetowych przy wykorzystaniu PHP i MySQL. Poznałem też obsługę programów graficznych, zarówno 2D (Gimp) i 3D (3ds max). Interesuje się również systemem Linux, którego szczegółową obsługę poznałem administrując maszynami serwerowymi (Dell, HP).

Comp-InfoW 2003 roku, wraz z kolegą, założyliśmy spółkę Comp-Info. Firma ta zajmowała się tworzeniem serwisów internetowych wg własnych pomysłów, m.in. „Randkoland”, czyli serwis dla osób poszukujących swojej drugiej połówki, jak również „Darmoland” – serwis hostingowy oparty na systemie Linux i odpowiedniej konfiguracji programu Apache, udostępniający darmowy hosting z PHP i MySQL. Wykonywałem tam wszystkie obowiązki związane z informatyką, tj. administrowanie siecią i serwerami oraz wykonywaniem projektów internetowych.

SynkiaOd 2007 roku, przez prawie 4 i pół roku, pracowałem jako programista i administrator w firmie Synkia w Krakowie. Firma ta zajmowała się synchronizacją telefonów komórkowych oraz innymi zagadnieniami, nie tylko związanymi z telefonami komórkowymi, m.in. tworzeniem serwisów internetowych i wdrażaniem różnych rozwiązań, np. sklepów on-line. Wykonywałem tam obowiązki zarówno programisty PHP (wykonując projekty również dla dużych klientów, takich jak Polkomtel, czyli dla operatora sieci Plus GSM), jak również administratora sieci i serwerów.

kocuj.plObecnie zajmuję się wykonywaniem stron i innych usług internetowych, które obejmują m.in. dodawanie funkcjonalności do systemu CMS WordPress, np. tworzenie wtyczek czy tłumaczenie szablonów. Projekty tworzę w najnowszych technologiach, takich jak HTML 5, pamiętając jednak o kompatybilności wstecz dla takich przeglądarek jak Internet Explorer 6. Moje strony internetowe są projektowane tak, aby funkcjonowały prawidłowo w wielu systemach – nie tylko w Windows. Strona internetowa, na której znajdują się szczegółowe informacje o tym jak zamówić u mnie zlecenie, znajduje się pod adresem kocuj.pl.

FilmowanieMoje zainteresowania obejmują również „kuchnię filmową”, czyli technikę powstawania filmów i efektów specjalnych. Byłem współzałożycielem oraz jednym ze scenarzystów, grafików, animatorów, montażystów i aktorów, nieistniejącego już, projektu amatorskiego fanserialu „Star Trek: Horizon”. Brałem też czynny udział w tworzeniu nieopublikowanego filmu tworzonego na pamiątkę dla pewnej osoby, który zmontowałem i zintegrowałem z menu DVD używając odpowiedniego darmowego oprogramowania przeznaczonego dla systemu Linux.

Wycieczka w góryPoza wspomnianymi wyżej zainteresowaniami i zajęciami, lubię czytać książki, głównie o tematyce chrześcijańskiej (G.K.Chesterton, C.S.Lewis), a także jazdę na rowerze, grę w koszykówkę oraz, w szczególności, wędrowanie po górach.O mnie w internecie:
Facebook
GoldenLine


Ta strona używa "ciasteczek" ("cookies"), które są zapisywane na Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji